Początkowe objawy łysienia bywają przewaznie ignorowane. Nadmierne wypadanie włosów spowodowane może być złą pielęgnacją, niedobrym odżywianiem i brakiem podstawowych mikroelementów, stresem albo porami roku.

Na łysienie narażone są kobiety w ciąży i okresie połogu, co również ma związek z normowaniem się poziomu hormonów w organizmie. Najczęściej w tego typu problemach panie sięgają po reklamowane preparaty wspomagające i regenerujące włosy. Nie pamiętają jednak o ograniczeniu prostowania włosów, suszenia, koloryzacji oraz prawidłowego pielęgnowania skóry głowy.

Czysta skóra łatwiej przyjmuje te składniki zewnętrzne, które mają przywrócić urok włosów i aktywować ich porost w miejscach, gdzie utrata jest widoczna.

Niestety tegotypu preparaty trzeba stosować systematycznie przez parę miesięcy, by efekt mógłbyć zauważalny.

A więc warto uzbroić się w cierpliwość i być skrupulatnym w działaniach, by cieszyć się bujną fryzurą, błyszczącymi, zdrowymi włosami od cebulki aż po same końce.Zanim bez konsultacji zaczniemy stosować takie preparaty należy upewnić się, że poziom hormonów tarczycy, testosteronu, estrogenów, prolaktyny są w normie i nie ma innych stanów chorobowych, jakich oznaką jest łysienie. Trzeba pamiętać o regulowaniu poziomu mikroelementów od wewnątrz, korzystając z leków na łysienie zapisanych przez dermatologa. O ile zmiana stylu życia, odżywiania, wspomagania i mniej stresowe życie pozwalają ograniczyć utratę włosów spowodowane tymi czynnikami, to w przypadku poważnych zmian chorobowych niezbędne są rozpoznanie i leczenie specjalistyczne.

Może ono być czasochłonne i złozone..