Raty czy wygodna pożyczka? Większość rodaków co jakiś czas decyduje się na wsparcie finansowe w postaci kredytu czy pożyczki, jest to potrzebny element życia, nie zawsze jest jakkolwiek tak, że w danej sytuacji zarządzamy stosowną kwotą pieniędzy na dokonanie zakupu oprzyrządowania RTV, AGD lub też na wyjazd wakacyjny, na przykład do Egiptu lub Grecji.

W takich przypadkach bezcenne okazują się szybkie pożyczki, na sfinansowanie niezbędnego kupna.

Mimo to w wielu sytuacjach można wybrać nieco inne rozwiązanie, równie szybkie zdobycie środków pieniężnych na niebezcelową inwestycję - mowa jest o kupnie pewnych towarów na raty, innymi słowy tak oznaczane kredyty ratalne.

Taka forma sfinansowania danego zakupu jest osiągalna praktycznie w znacznej większości sklepów z różnego rodzaju ekwipunkiem, a wobec tego mamy wybór - udać się do banku po prędki kredyt gotówkowy lub ewentualnie udać się do sklepu i tam uskutecznić zakupu na dogodnie rozłożone raty.

W przeróżnych okresach czasu różne punkty sprzedaży mają system ratalny należycie skonfigurowany z cenami oferowanych artykułów, czasem w tym samym punkcie możemy mieć wybór miedzy kilkoma przeróżnymi bankami, oferującymi skredytowanie zakupu. Jest to własnego typu także pożyczka od banku, jednak udzielona nie w formie banknotów, lecz zakupu towaru na wskazanych warunkach. Takie skredytowanie zakupu jest wartościowe dla klienta z dwóch co najmniej względów - nie należy chodzić do banku, wszystko jest załatwione .