Stłuczki samochodowe to zazwyczaj zdarzenia losowe, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Należy pamiętać, że procedury w czasie tego rodzaju zdarzenia wyglądają inaczej, bo zależy to od kraju, w którym jesteśmy.

W Anglii, tak samo jak w Polsce, w czasie wypadku powinno się przede wszystkim zachować spokój oraz wymienić się danymi osobowymi z drugim uczestnikiem kolizji. Wypadek komunikacyjny w UK – odszkodowania Każdy, kto doznaje uszczerbku na zdrowiu w wyniku kolizji może domagać się o rekompensatę. Osoby uprawnione do tego to m.in.

kierowca auta (gdy wypadek nie był z jego winy), pasażerowie (nawet, jeśli wypadek był z winy kierowcy), osoby potrącone, najbliższa rodzina – w przypadku śmierci.

W Szkocji możemy starać się o odszkodowania z tytułu np. zwrotu kosztów renowacji auta, powstania szkód fizycznych lub urazów psychicznych albo też pełnego zwrotu kosztów za leczenie (można wnosić również o rentę, kiedy uszczerbek na zdrowiu jest nieodwracalny). Ważne jest, aby od zdarzenia nie minęły trzy lata. Wypadek samochodowy w Anglii – co trzeba wiedzieć Jeśli dojdzie do kolizji, zawsze trzeba skorzystać z pomocy lekarskiej – nawet, gdy czujemy się świetnie i wypadek nie wyglądał na zbyt groźny. Podstawą jest zatem wizyta w szpitalu lub u swojego lekarza rodzinnego – również, gdy początkowo nie mamy niepokojących objawów (mogą wystąpić później).

Kiedy sytuacja jest kryzysowa, najlepiej szybko wezwać pogotowie. W UK trochę inaczej wygląda procedura obowiązkowa przy tego rodzaju wypadku.

Tutaj o winie i odpowiedzialności za incydent zadecyduje zakład ubezpieczeń, w zgodzie z firmą prawniczą, jaka sprawę prowadzi. Postarajmy się zatem wybrać profesjonalną i godną zaufania firmę ubezpieczeniową. Poza tym, firmę ubezpieczeniową trzeba poinformować o każdym wypadku – nawet, kiedy jest to niewielka stłuczka i nie trzeba wzywać policji. Informacje, których będziemy potrzebować na miejscu kolizji to przede wszystkim wszystkie dane pasażerów, opisanie marki, modeli i numerów rejestracyjnych aut, szczegóły dotyczące ubezpieczenia. Warto zdobyć również dane do kontaktu świadków kolizji, narysować plan wypadku, wziąć pod uwagę na warunki pogodowe, niezbędne jest zrobienie zdjęć pojazdów..


Więcej informacji:: http://wypadekicodalejblog.pl

Zobacz:
Które dodatki diety wesprą proces walki z nadwagą?